Dwie firmy chcą utworzyć w okolicach Iłży farmę wiatrową
sobota, 25 lutego 2012 12:02   

Dwie firmy chcą utworzyć w okolicach Iłży farmę wiatrową

 

Jak informuje Marek Łuszczek, zastępca burmistrza Iłży, w budowę farmy wiatrowej chcą zainwestować dwie firmy: Molen Wind i Horyzonty. Dla obu firm wydano już decyzje środowiskowe na podstawie operatów o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, pozytywnie zaopiniowanych przez sanepid i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

 

 

Jak można przeczytać na stronie internetowej spółki Molen Wind, chce ona ustawić 39 turbin wiatrowych na 35 działkach o łącznej powierzchni 258,6 ha, położonych na terenie pomiędzy Krzyżanowicami, Pakosławiem, Gaworzyną i Seredzicami. Horyzonty wystąpiły o zgodę na ustawienie w okolicy Iłży siedmiu turbin.

 

 

- Decyzje środowiskowe są już prawomocne. Teraz urząd wyda decyzję lokalizacyjną, a po niej decyzję o warunkach zabudowy - mówi Marek Łuszczak.

Inwestycja wzbudza jednak kontrowersje wśród mieszkańców gminy. Jedni są zadowoleni, bo firmy, które chcą od nich wydzierżawić działki pod wiatrownie, podpisują umowy nawet na 30 lat, co oznacza stały dochód z opłaty dzierżawnej przez ten czas. Jest też spora grupa niezadowolonych. Pod protestami, które złożono do urzędu gminy, podpisało się ponad półtora tysiąca osób. To ci, którzy obawiają się, że budowa farmy wiatrowej negatywnie wpłynie na wartość działek w okolicy i stworzy zagrożenie dla środowiska.

 

 

- Niektóre wiatrownie mają stanąć w odległości 400-450 metrów od domów. Najlepsze tereny rolnicze są zajmowane pod tę ekologicznie wątpliwą inwestycję, zwłaszcza że większa część z nich ma być ustawiona na terenie obszaru krajobrazu chronionego - mówi Grażyna Kuc, mieszkanka Pakosławia. O spadku wartości gruntów mówią też mieszkańcy Gaworzyny. A także o pogorszeniu jakości życia, m.in. „z powodu nieustannego hałasu produkowanego przez turbiny, infradźwięki, czyli fale w zakresie częstotliwości mniejszych od słyszalnych, które mogą powodować bezsenność, depresje czy zakłócenia rytmu serca, wytwarzany przez łopaty turbiny efekt migającego cienia czy zagrożenie uderzeniem pioruna”. Jak argumentują protestujący, wiatrownie są „nieobojętne nie tylko dla otaczającego krajobrazu, negatywnie wpływają na organizmy żywe; śmigła wiatraków oraz podciśnienie przez nie wytwarzane zabijają dziesiątki ptaków i nietoperzy”. „Dlaczego zatem mamy się godzić na budowę wiatraków, a tym samym narażać się na utratę zdrowia czy pieniędzy w związku z utratą wartości gruntów sąsiednich? Czy aby »proekologiczna i czysta « energia, będąca ingerencją w krajobraz i środowisko żywe, nie jest tylko kolejną próbą pozyskania unijnych dotacji?” - pytają protestujący. Mają też pretensje do władz gminy, że przygotowania do inwestycji, w tym postępowanie administracyjne, prowadzone są „po cichu”.

 

 

- Gmina się broni, że ogłoszenie o postępowaniu było zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń u sołtysów. Tyle że takich ogłoszeń zwykle nikt nie czyta, niewiele osób ma też internet. Gmina stwarza w ten sposób pozory, że nas o wszystkim informuje. Nie było żadnej próby zorganizowania spotkania z nami, aby zapytać nas o zdanie - mówi Grażyna Kuc. I informuje, że zawiązało się stowarzyszenie przeciwko budowie farmy, które samo organizuje spotkania informacyjne z mieszkańcami. - Wiemy o protestach, każdy ma prawo do swoich opinii. Ale urząd przeprowadził postępowanie zgodnie z przepisami. Nie ma obowiązku organizowania konsultacji społecznych. To sołtysi, jeżeli wiedzieli, że sprawa jest istotna dla mieszkańców, powinni takie spotkania organizować - odpowiada Marek Łuszczak. Protestujący zapowiadają, że będą się od decyzji administracyjnych odwoływać do skutku.

 

źródło: Gazeta Wyborcza Radom

autor: Małgorzata Rusek

Wyświetleń: 5287

Komentarze (73)

Zapisz się do RRS feed tego komentarza
po co te przekręty
0
oni(Greenpeace)są douczeni,ale Pan na pewno nie:protestowali nie przeciwko spalaniu biomasy(idiotyzm!),lecz przeciwko współspalaniu biomasy(głównie leśnej),czyli spalaniu węgla z drewnem,które transportowane jest nawet z Afryki,chodzi o to,że jest to tzw.,,zielona energia,, za którą firmy współspalające biomasę uzyskały dodatkowe dochody ok.4mld.zł(panimał?).Ta sama metoda stosowana w małych nowoczesnych kotłowniach dałaby 2(słownie dwa)razy więcej energii czyli mniej gazów cieplarnianych(prościej wytłumaczyć się nie da).Druga półprawda:są(Greenpeace) za zwiększeniem ilości wiatraków ale.....morskich farm wiatrowych(jedyna rozsądna lokalizacja,w miarę stabilne i silne wiatry),nic nie wspominali o wiatrakach na Pana polu więc może mniej bicia piany a więcej obiektywizmu.Co do radia ,powiem Panu jedno słucham i odpowiedniego i nieodpowiedniego (nawet z nieodpowiedniego bardzo wiele można się dowiedzieć i nauczyć mnie nie razi UKF107,2 są rozmowy i wywiady z naprawdę mądrymi ludźmi a prowadzących nie biorę na serio-polecam)
veviór , marzec 20, 2012
u nas to samo
0
sąsiad , marzec 20, 2012
do ,,czytelnika,,
0
z tą demokracją to prawie bym się zgodził,gdybyś się nie zagalopował z tym ...do końca kadencji...,w demokracji zawsze kadencję można skrócić z wielu powodów i przyczyn(najłatwiej przez referendum),niedaleko bo w podkarpackim pół gminy wyprowadzili w kajdankach(korupcja)i też gmina istnieje,zdarzają się ciężkie choroby np.psychiczne i też byś czekał do końca kadencji na wybory ,co do referendum na temat wiatraków najwłaściwszą formą byłaby sonda, która odzwierciedliła by potrzebę przeprowadzenia referendum (kosztownego)w którym można dodatkowo można spytać np.czy odrestaurować kupkę gruzu za drogą Lipsko-Ostrowiec szumnie nazywaną ZAMKIEM...(i tak Watykan by się upomniał ,bo to nie nasze)
syriusz , marzec 20, 2012
TURBINY DEWASTUJĄ KRAJOBRAZ, W SZCZEGÓLNOŚCI NOCĄ!!!
0
Zwolennikom farmy wiatrowej polecam podróż do Złotoryi na granicy Niziny Śląskiej i Sudetów. Od grudnia 2011 uruchomiono tam dwie farmy wiatrowe położone obok siebie (ponad 30 turbin na masztach 100m).
Katastrofa. Mieszkańcy położonej nad doliną Złotoryi mają w nocy 3-km rząd migających czerwonych lamp przeciwlotniczych.
Ochyda!!! (I to przy średniorocznej prędkości wiatru na poziomie 5m/s, gdzie optimum dla turbin to 12m/s)
Zwykła machloja, podobnie jak wycofanie żarówek żarowych.
ROZPEDOWSKI , marzec 18, 2012
sonda-niezbędna chociaż niewygodna...
0
Korki,ja mam to samo odczucie,że ten portal jest sterowany(zginął mój wpis,że przetarg na remont remizy w Jedlance Starej wygrała firma,która budowała pod koniec roku dom zastępcy burmistrza(nikogo nie obraziłem ani nie propagowałem treści rasistowskich-chyba,że zainteresowani czują się Panami a reszta to murzyni,jeżeli informacja była nieprawdziwa OK,ale przejeżdżałem tą drogą codziennie i news prawdziwy ale niewygodny) i ma ogromny apetyt na remont remizy w Alojzowie-BARDZO DZIWNE,że większość przetargów w gminie wygrywa jedna firma budowlana...widocznie w gminie zagnieździły się krety albo inne paskudztwo.Pomysł na sondaż przy miażdżącej przewadze przeciwników sprowadzenia zdezelowanego złomu z zachodu(tam Unia nie dopłaca już do energii pozyskiwanej w ten sposób-o czym nie mówią) może uda się skutecznie zniechęcić inwestora do zniszczenia środowiska-nie chodzi o zarobione przez dzierżawców pieniądze(w sumie czy będą stały wiatraki jest mi obojętne,bo nie mieszkam w tej okolicy,ale dlaczego ma cierpieć kilka tys.niewinnych ludzi)
veviór , marzec 18, 2012
do Admina...
0
proponuję niewielkie, ale na pewno mające spore znaczenie służące ożywieniu i nadaniu kolorytu emocjonalnemu temu forum,zmiany polegające na wyrażaniu subiektywnej oceny każdego postu poprzez dodanie elementu;oceń wypowiedź; + lub -(graficznie może być symbol baszty na + lub odwrócony symbol baszty na -),z praktyki wiem ,że po przeczytaniu postu 1na100 to komentuje ,a tak jest pełen obraz wypowiedzi łącznie z odbiorem komentarza przez czytającego,w tej formie istnienia przypomina raczej Gminną Szczekaczkę(moje odczucie),niż niezależny portal,drugą sprawą jest niekonsekwencja (co też nie służy popularności i wiarygodności)np.sprawa darmowego internetu,krótka lakoniczna informacja i...jak makiem zasiał,nie wiemy co dalej z tematem(etap realizacji,kryteria przyznania itd...),to tylko moja skromna sugestia-mam nadzieję,że Admini ją wezmą pod uwagę.Pozdrawiam życząc tysięcy wejść...syriusz
syriusz , marzec 18, 2012
.....
0
ja tylko zapytam czy rozpowszechnianie takich fotomontaży przez pana Pażdziora mgr. inż zresztą smilies/grin.gif a co za tym idzie wprowadzanie ludzi w błąd nie jest karalne?bo ma się to nijak w porównaniu z mapą faktycznego rozmieszczenia wiatraków,i czy składanie podpisów pod protestem przez jedną osobę za cała niemalże rodzinę niczego nie świadomą tez nie jest karalne?
genek , marzec 13, 2012
ostatni dzwonek-przeczytaj i wyraź(swoją!)opinię
0


opluwać się umiecie do perfekcji(biblia pewnie w każdym domu-dwa razy do roku brana do ręki podczas robienia świątecznych porządków),nie zabierałem do tej pory głosu w tej pyskówce(więcej postów ani odp.z mojej strony nie będzie),napiszę tak-ponoć zbieraliście podpisy przeciw śmigiełkom(czy jestem za czy przeciw,nieważne),zabraliście się za to z niewłaściwej strony,mieliście okazje(nadal istnieje)dołożyć drugą karteczkę z pytaniem-czy jesteś za odwołaniem Burmistrza i Rady Gminy w referendum(nie informując Was osiągnął swoje cele),jeżeli by to wypaliło problem mielibyście z ,,bańki"nie jeden a dwa-duże prawdopodobieństwo,że inwestor się wycofa,drugie zwycięstwo-rozgoniona gminnokoleśiowska władza, co rokowało by chociaż z1% porządku w tym burdelu...(Wasi przywódcy duchowi nie zabiorą głosu chociaż to nie jest sprawa polityczna a mająca wpływ na życie kilku pokoleń mieszkańców,usta mają zamknięte kilkoma srebnikami z pańskiego stołu obiecane na remont świątyni--nie jest moją intencją obrazić kogokolwiek(jeśli ktoś poczuję się obrażony z góry przepraszam),ale wskazanie jednego z wielu rozwiązań ,,węzła gordyjskiego''...,co do wielkopowierzchniowego sklepu jestem dwoma rękami za spożywczym oraz przemysłowym(w Iłży kupuję tylko zapałki w kiosku ponieważ nie pozwolę się w prymitywny sposób okradać,porównajcie ceny identycznych produktów w Lipsku w markecie i u lichwiarzy w Iłży-nie piszcie o miejscach pracy i podatkach bo ze śmiechu ,,ugluciam,,monitor).
syriusz , marzec 11, 2012
gdhdhsjh
0
jhfjhwjhwbjhwbjhwjhbj uhfiwude iuhif iuhi
ueygfe , marzec 10, 2012
kicikici
0
miau, miau, miauuuuuuuuuuu
kotek , marzec 10, 2012
...
0
Najgorsze jest to że wzajemne skonfliktowanie pozostanie na długo po wybudowaniu tych farm. Obawiam się masowych donosów na nielegalnie prowadzone warsztaty, stolarnie czy inne interesy... Oby do tego nie doszło... dlatego dyskusja powinna toczyc się na odpowiednim poziomie, agresja i szczucie moga tylko zaognic sprawe...
wlodek , marzec 05, 2012
...
0
Polska inwestuje coraz więcej pieniędzy w rozbudowę swoich farm wiatrowych. Ostatnie badania jednak wykazują, że jest to bardzo niebezpieczny środek pozyskiwania energii.

Unia Europejska wspiera wszelkie pomysły dotyczące odnawialnych źródeł energii. Polska otrzymała od niej dofinansowanie na zrealizowanie w ciągu najbliższych dwóch latach projektu zakładającego dwukrotne zwiększenie mocy farm wiatrowych. Ale czy na pewno dobrze robimy inwestując w ten rodzaj zielonej energii?
Okazuje się, że elektrownie wiatrowe są niebezpieczne. Od dawna wiadomo, że ptaki i nietoperze giną w zderzeniu ze skrzydłami wiatraków. Dodatkowo mieszkanie w pobliżu farmy wiatrowej jest niebezpieczne dla człowieka. Zmiany natężenia hałasu powstającego podczas pracy takiej elektrowni może źle wpływać na nasze zdrowie. Ludzie zamieszkujący w pobliżu wiatraków skarżą się na bóle głowy, nudności czy zaburzenia snu. Jak się okazało, to nie jedyne niebezpieczeństwo jakie niosą za sobą te elektrownie.

W czasie ostatnich 5 lat w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 1500 wypadków mających miejsce na terenie farm wiatrowych. W sumie zginęły 4 osoby, a 300 zostało rannych.
zztop , marzec 04, 2012
...
0
A mnie się tam podoba.Widok całkiem niezły
Iłżanin z krwi i kości , marzec 04, 2012
Pozdrowienia dla miasta i jego mieszkańców
0
Bywam czasem w Iłży chociaż mieszkam na drugim końcu Polski w wielkim mieście. Iłża to naprawdę piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem. Moi znajomi z europy z którymi odwiedzałem wasze miasto byli tego samego zdania. Iłżanie powinniście być z niego dumni bo w tym jest wasza siła. Nie dajcie zrobić ze swojego miasta kołchozu, nikt do was nie przyjedzie. Nie traćcie swojego dziedzictwa i dziedzictwa waszych przodków.
Życzę wam wszystkiego co najlepsze i pozdrawiam
Artur , marzec 04, 2012
...
0
Ale akcja propagandowa z ta wizualizacja, az smiac sie chce smilies/smiley.gif
P. Przelazly , marzec 02, 2012
...
0
Wizualizacja przygotowana przez mgr inż. Łukasza Paździora z Iłży, zobaczcie i wyciągnijcie stosowne wnioski ;-( http://www.facebook.com/photo....hoto_reply
... , marzec 01, 2012
dobranoc
0
Zdzichu.... śpisz .... kolorowych wiatraków...
psssss , marzec 01, 2012
...
0
Wizualizacja przygotowana przez mgr inż. Łukasza Paździora z Iłży. Teraz możecie zobaczyć jak to będzie wyglądało i wyciągnąć stosowne wnioski ;-( http://www.facebook.com/photo....hoto_reply
... , marzec 01, 2012
...
0
LUBELSKA IZBA ROLNICZA W OBRONIE INTERESÓW POLSKICH ROLNIKÓW
http://www.nowosielce.pl/index...kach.html
..., luty,28 2012 , marzec 01, 2012
...
0
Zdzichu kokosiarzu - sen o pieniążkach i powrocie do władzy się kończy....pobudka ....a gębą to ty już wystarczająco się nawojowałeś!
bleble , marzec 01, 2012
...
0
do re. Weż ty se obale te kilkanaście sztuk wiatraków i wyp..daj gdzie indziej, gdzie się jeszcze na tobie nie poznali. Tam cie może kto znowu na sołtysa wybierze albo na radnego, jak z gębą zwyczajowo na nich wyjedziesz. Tutaj Ciebie już dawno wszyscy olali.
małpa , marzec 01, 2012
...
0
Są nie tylko specjalistami/naukowcami ale też odważnymi ludźmi!
> > Część naukowców poczuła się ekologami i wystosowali
> > komentarz do "Studium Przestrzennych Uwarunkowań Rozwoju
> > Energetyki Wiatrowej w
> > Województwie Dolnośląskim".
> >
> > http://nowa-stepnica.x25.pl/20...iatrakami/
> >
> >
nowa-stepnica , marzec 01, 2012
Rozwiązanie !!!!
0
Wszystkie wiatraki na nasz piękny zamek - nieużytki -silny wiatr - wysoko nad zabudowaniami...itp. Nareszcie inwestor w naszej IŁŻY .WSZYSCY ZADOWOLENI I UŚMIECHNIĘCI .WYCIECZKI NIE TYLKO 2 DNI W ROKU NA TURNIEJU RYCERSKIM LECZ PRZEZ CAŁY ROK .Biznes biznes....
Rodowity Iłżanin , marzec 01, 2012
do poprzednika
0
W jednym sie z Toba zgodze- burmistrz nie traktuje mieszkanców poważnie. Masz racje
aa , marzec 01, 2012
re.
0
Siedzi kilka małp , które z zazdrości obgryzają pazury i piszą do siebie na "NIE", jaki wstyd wklejać co jakiś czas te brednie z Radia Maryja i tym podobne. Nie widać ,że każdy was już olał bo widzi co się dzieje i z kim ma doczynienia - Burmistrz nie przyjeżdża na wasze edukujące spotkania i nikt was nie traktuje poważnie. Zaraz będzie oczywiście 10 postów na " NIE " ale naprawdę proszę wszystkich aby nie odpisywali - niech piszą dalej do siebie i się pocieszają ... ujadacze do dzieła ...
. , marzec 01, 2012
jeszce jedno
0
nie łudzmy sie ze cena energi elektrycznej spadnie-"Elektrownie wiatrowe produkują najdroższą energię elektryczną i oznacza to, że ceny prądu będą rosnąć. Potrzebują wysokich dotacji unijnych, gdyż energia produkowana jest tylko wtedy, gdy wieje wiatr, i to o określonej prędkości. Ponadto wymagają zabezpieczenia w postaci równolegle pracujących elektrowni konwencjonalnych. Prąd z wiatraków płynie nie do lokalnych odbiorców, lecz do głównego dystrybutora i jest sprzedawany po cenie ustalonej przez niego."
... , marzec 01, 2012
co teraz wymyslisz?
0
Do dwóch pierwszych zarzutów wystarczy zrobic referendum( niech zdecyduje wiekszosc)-co TY na to?
Co do pozostałych Twoich zastrzezen:

Obecnie w Europie Zachodniej odchodzi się od elektrowni wiatrowych z uwagi na dużą szkodliwość zdrowotną i niską opłacalność (duże dotacje i wysokie ceny prądu), koncentrując się natomiast na innych źródłach energii odnawialnej, takich jak biomasa czy elektrownie wodne.

Z punktu widzenia finansowych korzyści dla gminy, instalacje wiatrowe oznaczają niewielkie kwoty podatku od nieruchomości w postaci 2% liczonych tylko od 10% wartości elektrowni, to znaczy jedynie od elementów budowlanych – fundamentu i masztu, a nie od drogich urządzeń elektrowni, takich jak komputery, transformatory, turbiny itp.

Elektrownie wiatrowe są bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt. Potwierdzają to wyniki międzynarodowych badań naukowych, opublikowanych przez polskich naukowców prof. dr hab. n. med. Marię Podolak-Dawidziak, członka PAN, prof. dr. hab. inż. Adama Janiaka, członka PAN, dr. inż. Mateusza Gorczycę, dr. inż. Andrzeja Kozika, mgr inż. Rafała Januszkiewicza i mgr inż. Bartosza Tomeczko, w lutym 2010 r., pod tytułem „Elektrownie wiatrowe a zdrowie”.
Nawet nie próbuje Cie przekonac bo wiem ze cos nowego wymyslisz, ale może warto poczytac zanim sie cos powie
do poprzednika , marzec 01, 2012
...
0
Piszecie, że ludzie nie chcą wiatraków, więc nie powinno ich być. Fałsz- nie chce tylko część krzykaczy.
Piszecie, że burmistrz nie wybrał się sam. Prawda- burmistrz reprezentuje interesy wszystkich miekszańców, a nie tylko przeciwników
Piszecie o wpływie na zdrowie- przedstawcie badania przeprowadzone przez poważane i neutralne instytucje, oparte na odpowiednio liczebnej populacji. Linki do materiałów radiamaryja są delikatnie mówiąc, mało przekonujące.
Piszecie, że było wszystko robione po cichu... Fałsz- wszystkie informacje były już od dłuższego czasu publikowane na BIP i w Urzędzie.

Oczywiście macie prawo protestować, ale sposób informowania z Waszej strony o skutkach przedsięwzięcia jest karygodny, agresywny i oparty na niesprawdzonych przesłankach ze źródeł z góry przeciwnych elektrowniom wiatrowym(niewiarygodnych). Jeśli dojdzie do zablokowania inwestycji myślę, że wszyscy będziemy tego żałować...
lu , marzec 01, 2012
...
0
Tylko że Pan Moskwa na burmistrza nie wybrał się sam, wybrali go ludzie, ogół, więc pytam jakim prawem mógł podjąć decyzję o tak dużym przedsięwzięciu jakim jest farma wiatrakowa. Co więcej jeśli jest ogrom protestów, odwołań to przecież to o czymś świadczy- ludzie nie chcą wiatraków, czy burmistrz- organ wykonawczy nie może tego uwzględnić???? Oczywiście mówi się o tym, że postępowanie administracyjne było przeprowadzone zgodnie z prawem, ale to jest na dużą skalę przedsięwzięcie, nie uważacie że to było po najmniejszej linii oporu????? przecież można było najpierw ludzi z tym zaznajomić, poznać ich rację, a dopiero podejmować dalsze kroki.
Były wybory na burmistrza, Pan Moskwa jeżdził bo wsiach,obiecywał że drogi zrobi, świetlicę, a czy wtedy właśnie nie mógł wspomnieć o wiatrakach. Najwidoczniej nie, gdyż chodziło o to, żeby ludzie nie byli wtajemniczeni. Mamy demokrację, a jednak głos większości nie liczy się, nie liczy się to że bardzo blisko od wiatraków będą mieszkać ludzie, że ich zdrowie będzie narażone. W większości na tych terenach ludzie są rolnikami i tylko z pola utrzymują się , ale to też nie jest brane pod uwagę. Burmistrz, radni- oni powinni działać na korzyść ludzi, a przypadek wiatraków dowodzi, że jest zupełnie inaczej. I to jest szokujące.....
... , luty 29, 2012
do poprzednika
0
U nas narazie z z władz sie smieja- kupili ich za 138 tys.
do poprzednika , luty 29, 2012
...
0
Polecam poniższe audycje. Można tam usłyszeć wiele interesujących wypowiedzi. Schemat działania firm wiatrakowych jest wszędzie taki sam.......

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=29615
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=29619
nowa-stepnica , luty 29, 2012
...
0
Jeszcze raz Wam to napisze:
Z doświadczenia na własnym podwórku mogę powiedzieć mieszkańcom Iłży, że z inwestorami wiatrakowymi nie ma żartów. To jest profesjonalny, doskonale zorganizowany agresor. Ogromne pieniądze i ogromna, bezwzględność. Przeciwko sobie macie doskonale przygotowane zespoły, które będą usypiać waszą czujność aby przeforsować na zapleczu kwestie prawne a jak to już będzie zrobione to będą się już wszystkim śmiać w nos - bo nic im już nie zrobicie.

Bicie piany na forum niewiele da - ot trochę ludzi się dowie (w sumie dobre na początek) - ale na forum będziecie mieli od razu też profesjonalnie przygotowanych i przeszkolonych intruzów, którzy będą was indoktrynować zgodnie z instrukcją. Wierzcie mi - przeszliśmy to sami. Ci ludzie posługują się wszędzie takimi samymi argumentami. Tymi samymi zdaniami - copy-paste. Nie macie do czynienia ze swoimi mieszkańcami tylko z bandą trolli wynajętych przez inwestora. Ci ludzie nie mają skrupułów. Gdyby mieli wam sprzedać składowisko odpadów radioaktywnych to też ono byłoby zbawienne dla zdrowie, ściągała turystów, tworzyło miejsca pracy i dawało kasę mieszkańcom i gminie - na 100%. Wszyscy którzy myślą inaczej są wstecznikami, ciemnogród, wrogowie rozwoju, głupcy etc. Znamy to z autopsji. Dla takiego inwestora im bardziej ciemni i zmanipulowani mieszkańcy - tym lepiej.
Uratować was mogą tylko zdecydowane działania PRAWNE. Najlepiej szukajcie od razu prawnika. Jeśli potrzebujecie pomocy - napiszcie do nas, kogoś wam polecimy. Z działań "ludowych" wchodzi w grę Referendum ale to ciężka droga - lepiej jest zastosować prostsze metody.

http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/01/20/wazne-ministerstwo-rolnictwa-przeciwne-wiatrakom/
nowa-stepnica , luty 29, 2012
...
0
Jaki market człowieku? zapomnij niem i nie bedzie w jakim ty świecie żyjesz smilies/tongue.gif
jedrek , luty 29, 2012
..
0
Drogi administratorze. Cenzurujesz moją wypowiedź, a puszczasz takie g.... jak wypociny tubylca, które w ogóle na temat nie są. Żenada.
poij , luty 29, 2012
A jak tam nasz hipermarket?
0
Czy wiecie cos na temat budowy Hipermarketu w Iłzy? O Tym mówi sie od lat i dziwnie jakos nic sie nie dzieje. Czy my musimy jezdzic na zakupy do Radomia, Starachowic, Lipska a juz niedługo do Mirca? Wiatraki funduja nam nie pytajac sie o nasze zdanie a tu jakos nic nie działaja choc zdecydowana wiekszosc mieszkańców jest za.
klient , luty 29, 2012
do tubylec
0
Kolego, w jakim ty świecie żyjesz? Z kąd Ty się urwałeś? Chcesz z Polski zrobić Grecję??? Nie ośmieszaj się!
xl , luty 29, 2012
...
0
Dzień Gniewu 21 Marzec 2012 Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju! Dlaczego wciąż biernie przyglądamy się upadkowi naszego narodu? Dlaczego wreszcie nie powiemy STOP i zaczniemy walczyć o Ojczyznę? Jeszcze możemy wszystko odwrócić, bo drzemie w nas ogromna siła. Siła ludzkich serc i umysłów, które chcą wolności i poszanowania dla każdego człowieka. Chcą równości i prawa do godnego życia! Nie pozwólmy, by heroiczna walka naszych przodków - ich pot, krew i łzy poszły na marne! Nie pozwólmy, by nasze dzieci cierpiały kiedykolwiek niedostatek, bo ich rodzice nie zrobili nic, by temu zapobiec! Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia, ACTA, podniesienie wieku emerytalnego, niegospodarność przy organizacji EURO 2012 czy wreszcie sprawa wydobycia gazu łupkowego czyli podpisanie nowej ustawy Prawo geologiczne i górnicze, które to jest ostatnim gwoździem do trumny, a dotknie każdego z nas (nieodwracalne zanieczyszczenie środowiska, prawo do wywłaszczenia ziem na terenie niemal 2/3 powierzchni Polski przez firmy, które otrzymały koncesje, a to tylko wierzchołek góry lodowej). Dlaczego nie możemy stworzyć państwa, gdzie o jego losach decydowaliby ludzie z ogromną wiedzą, a nie banda populistów i demagogów jak ma to teraz miejsce? Dlaczego by nie zredukować liczby posłów z 460 do 100, a zamiast polityków wybrać uczonych wybitne autorytety z wszystkich najważniejszych dziedzin (ekonomia, prawo, medycyna itd.)? Dlaczego by nie znieść immunitetów, zlikwidować senat, a pensje nowo wybranych parlamentarzystów rozliczać według godzin spędzonych na sali obrad? Wprowadzić zakaz pełnienia ważnych funkcji w państwie dla osób związanych kiedykolwiek z dowolną partią polityczną? Podobnie by uczynić na szczeblach lokalnych od miast po gminy. Dlaczego by nie wziąć pod lupę stenogramów z głosowań (od 1989 roku) nad najważniejszymi dla Polski sprawami i postawić zarzuty osobom, które działały (głosowały) na szkodę państwa? Dlaczego by nie pozbyć się partii politycznych i polityków z życia naszego kraju raz na zawsze? Nie łudźmy się, że politycy któregokolwiek ugrupowania będą sprawować dobre rządy. Partie polityczne są tylko po to, by dbać o własne interesy kosztem kraju. Dlaczego by nie wprowadzić zapisu mówiącego, że o najważniejszych decyzjach dla Polski będą decydować sami obywatele w referendach powszechnych, a te z kolei będą wiążące i niepodważalne przez Sejm czy Prezydenta RP? Apeluję do Narodu Polskiego! Wstańmy wreszcie z kolan i wywalczmy lepsze jutro dla naszych ojców i matek, nas samych, a przede wszystkim dla naszych dzieci! Musimy wziąć los Polski w swoje ręce! Weźmy przykład z Islandczyków, którzy licznymi manifestacjami doprowadzili do obalenia rządu i wielu bardzo ważnych zmian (z konstytucją włącznie). Wyjdźmy na ulice! Pokażmy rządzącym ilu nas jest biorąc udział w manifestacjach w największych miastach Polski (WARSZAWA, KRAKÓW, WROCŁAW, GDAŃSK, POZNAŃ, ŁÓDŹ, SZCZECIN, KATOWICE, BYDGOSZCZ, LUBLIN, BIAŁYSTOK, GORZÓW WIELKOPOLSKI, KIELCE, OLSZTYN, OPOLE, RZESZÓW, TORUŃ, ZIELONA GÓRA). Dzień Gniewu 21 Marzec 2012 Wystarczy, że przyjdziesz, a zmienisz losy kraju! P.S.- Kopiujcie/wklejajcie, drukujcie, przekazujcie dalej, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o akcji.
tubylec , luty 29, 2012
...
0
TA, NAJLEPIEJ TO SIĘ OD RAZU WYPROWADZIĆ I ODDAĆ ZIEMIE ZA DARMO!!!!!!!!!!!!!/ przepraszam poprawiam POD WIATRAKI. CO TAM KILKANAŚCIE TYS LUDZI. WAŻNE, ŻE ZNOWU KTOŚ NA KONCESJACH ZAROBI I ZNOWU WYPROWADZI SIĘ Z POLSKI KUPĘ KASY.
poszukiwacz , luty 29, 2012
...
0
TA, NAJLEPIEJ TO SIĘ OD RAZU WYPROWADZIĆ I ODDAĆ ZIEMIE ZA DARMO!!!!!!!!!!!!! CO TAM KILKANAŚCIE TYS LUDZI. WAŻNE, ŻE ZNOWU KTOŚ NA KONCESJACH ZAROBI I ZNOWU WYPROWADZI SIĘ Z POLSKI KUPĘ KASY.
poszukiwacz , luty 29, 2012
xxxx
0
No teraz jeszcze gazu bedą u nas w gminie szukac ale bedzie jazgot smilies/smiley.gif http://www.echodnia.eu/apps/pb...=RADOMSKIE
xxx10111 , luty 29, 2012
...
0
Ludzie Kochani, ale poco te kłutnie i słowne przepychanki? Przecież i tak wiadomo że jeśli Gmina zechce by wiatraki staneły to i wasze protesty nic nie pomogą.
xl , luty 29, 2012
...
0

Żródło: http://nowa-stepnica.x25.pl/20...zeblewska/
Fragment cdn
Ach te cudowne WIATRAKI
Jak twierdzą inwestorzy wiatrowi – wiatraki pomagają na wszystko – łącznie z bólem głowy i chroniczną bezsennością.
Wiatraki mają zbawienny wpływ na populację bielika, poprawiają walory krajobrazowe, zwiększają wartość nieruchomości, nie trzeba płacić VAT od dzierżawionej ziemi zaś wpływy gminy i rolnika nieustannie rosną w górę w nieskończoność od wstępnego poziomu 102% wartości wartości. Wszyscy to wiedzą.
Poza tym wiatraki obniżają ilość CO2 w powietrzu co jest szczególnie pożądane na obszarach wiejskich gdzie mieszkańcy wręcz błagają inwestora aby postawił wiatrak jeszcze bliżej ich łóżka a najlepiej podłączył ich bezpośrednio do kabla niosącego „zieloną” energię. Wstrząs wywołany pojawieniem się pierwszego inwestora na wsi można porównać jedynie z narodzinami albo śmiercią.
Problemem – jak to na wsi – są intruzi – czyli tzw. „turyści” i związana z nimi „agroturystyka” – nazywana obecnie – zgodnie z najnowszym katechizmem wyznania wiatrakowego: „eco-turystyką”.
Turyści, czyli najczęściej mieszkańcy miasta, wprost nie znoszą czegokolwiek co ma związek z tzw. „naturą”. Wolą gustowne, betonowe otoczenie, kolory szare i beżowe (absolutnie nie zielone) i generalnie uwielbiają hałas – szczególnie monotonny i niskiej częstotliwości gdyż przerażająca cisza odludzia albo rozsadzający czaszkę śpiew ptaków doprowadza ich jedynie do mdłości. Jest to o tyle dziwne, że często są nieco głuchawi ale jakoś tam jednak potrafią wyczuć wibracje „ciałem”.
Nie ma też dla „turysty” nic groźniejszego niż zbyt głęboki łyk wiejskiego powietrza od którego mogą dostać astmy, pylicy i rozedmy płuc na raz. W takim wypadku może jedynie pomóc szybka inhalacja bezpośrednio z rury wydechowej np. traktora.
Wiatrakowi cudotwórcy twierdzą, że to normalne i wynika z naturalnego dostosowania tzw. „ludzi z miasta” do ich „środowiska naturalnego”. Mają przy tym rewelacyjną ofertę handlową dla „ludzi ze wsi” polegającą na postawieniu wiatraków gdzie się tylko da i jak się tylko da oraz otworzeniu postępowej działalności uzdrowiskowej dla „ludzi z miasta” sprowadzającej się do lecznictwa hałasem infradźwiękowym. Jest to produkcja tzw. „czysta” gdyż jedynym odpadem z tej produkcji jest nikomu niepotrzebny prąd elektryczny. Zawsze jednak można wybudować nową linię przesyłową do nikąd – przynajmniej „ludzie maja pracę”.
Przy okazji można sobie na wsi wybudować – za własne już pieniądze – gęstą sieć dróg do wiatraków – tak więc „miastowi” będą mieli już gdzie chodzić na długie spacery po okolicy.
Wiatraki poprawiają atrakcyjności turystyczną regionu do tego stopnia, że turyści z miasta porzucają nawet pielgrzymki do elektrowni atomowych aby wreszcie solidnie walnąć w czachę infradźwiękiem wysokiej mocy a nie tylko sobie poświecić w ciemności jak jarzeniówka.
Trzeba przy tym zaznaczyć, że kolumna wiatraka nie może być zbyt niska bo walory okolicy nie będą odpowiednio eksponowane natomiast za krótkie płaty turbiny wytwarzają zbyt lichej jakości infradźwięki aby przyciągnąć turystę z naprawdę tęgą głową i grubym portfelem jednocześnie.
Wiatrołap , luty 29, 2012
...
0
Raduniu wel dla wiatraków tak, a wolno to tak z wiatrakowymi projektami po polach biegać i stawiać to tu to tam? Ty ich kilka masz u siebie i jakoś Ci projektu nie zmieniono...... A "komurkowych" pisze się przez "ó"
Wiatrołap , luty 29, 2012
...
0
Do Radosława
Jak Ty mnie Radziu z nieświadomości wyprowadzisz? Masz ty tam jakieś inne argumenty niż akcja wyborcza? Coś mi się zdaje ze ty wszystkich swoją miarą mierzysz? Taaa zazdrość i obłuda.........
turysta , luty 28, 2012
do radka
0
nie chcesz słuchac pani Kuc posłuchaj profesora Jurkiewicza i jego wykładu- "Wpływ elektrowni wiatrowych na zdrowie ludzi" . Tylko nie mów ze on tez chce startowac na radnego u nas- http://www.youtube.com/watch?v=-5Qgeg3AWlA
abc , luty 28, 2012
poczytajcie
0
cyt-Prawie sześć i pół miliona złotych musiała zwrócić firmie energetycznej RWE gmina Suwałki. To pieniądze, które samorząd pobierał tytułem podatku za wiatraki w podsuwalskiej Potaszni i Białej Wodzie. Gmina żądała i pobierała opłaty obliczane od całej wartości turbin. RWE chciało płacić wyłącznie za fundamenty i maszty. Sprawa trafiła do sądu. Po dwóch latach Najwyższy Sąd Administracyjny wydał wyrok korzystny dla firmy. W efekcie gmina zwróciła 6 milionów 400 tysięcy złotych, co stanowi jedną czwartą tegorocznego budżetu samorządu. Chociaż kwota jest duża, Tadeusz Chołko, wójt gminy zapewnia, że mieszkańcy nie odczują problemu, a wskaźnik zadłużenia samorządu wyniesie 15 %, czyli czterokrotnie mniej od maksymalnego, zapisanego w ustawie poziomu. Wójt przyznaje, że gmina nie była pewna sądowej wygranej, dlatego przygotowała spore „zaskórniaki” na ewentualny zwrot podatku. Na spłatę reszty brakującej kwoty władze zaciągną kredyt. Tadeusz Chołko próbował negocjować możliwość spłaty pieniędzy na zasadzie czasowego zwolnienia firmy z podatku, ale nic z tego nie wyszło.
... , luty 28, 2012
...
0
turysta , luty 28, 2012
...
0
polecam ten artykuł

Żródło: http://nowa-stepnica.x25.pl/20...zeblewska/

fragment:

Walory edukacyjne – samorząd lokalny
Pośród niezliczonych przymiotów warto wymienić edukacyjne walory wiatraków. Przede wszystkim, pojawienie się wiatroinwestora potrafi wyrwać ciemny lud wierzący jeszcze w gusła - z iluzji, że ich wójt jest tylko śmierdzącym nierobem, kombinatorem, kłamcą i łapówkarzem, który nigdy żadnego normalnego inwestora nie sprowadził i w życiu nie sprowadzi.
Dopiero seria wykładów na temat szczegółów funkcjonowania turbiny potrafi otworzyć oczy i mózgi nawet najbardziej zatwardziałych ciemnogrodzian na oczywisty fakt, że wójt jest w istocie człowiekiem światłym i wybiegającym myślami w świetlaną przyszłość, kiedy to już absolutnie wszyscy w okolicy będą mogli się raczyć do syta zupełnie gratisowymi infradźwiękami oraz pielęgniarką podająca najfajniejsze na świecie neuroleptyki na koszt inwestora.
Walory edukacyjne – przyroda ożywiona
Wiatraki wpływają zbawiennie nie tylko na procesy myślowe u ludzi lecz także u ptactwa. W procesie uczenia (oczywiście przez kilka wadliwych pokoleń) ptaki nie tylko uczą się latać precyzyjniej niż dotychczas – czyli pod lub nad wiatrakiem ale też przyzwyczajają się – i zaczynają się wreszcie rozmnażać. Podobnie zresztą jak ludzie.
Jak czytamy w opiniotwórczym i niezwykle rzetelnym blogu WIATROWA.BLOX.PL – skądinąd zupełnie nie związanym z branżą wiatrową i konsekwentnie odmawiającym jakiegokolwiek wsparcia finansowego (http://wiatrowa.blox.pl/tagi_b/27039/Bielik.html):
zasadzie przed wszelką zabudową ze sławojkami włącznie.
Ludzie wykształceni mówią, że nie ma na świecie nic lepszego jak relaks i wypoczynek w rytmicznym cieniu wiatraka.
Sektor rozrywkowy
Nie oszukujemy się – po co przyjeżdża turysta na wieś? Przecież dobrze wiadomo – po to aby się nałykać i pójść na solidne wiejskie DISCO na betonie. Wiatraki uwalniają nas od kosztów zakupu stroboskopów i mają tę zaletę, że dają czadu w dzień i w nocy. W dzień za źródła światła służy słońce zaś w nocy – czerwone lampki sygnalizacyjne – które to ślepe nietoperze zaczynają widzieć i omijać już 874231 pokoleniu na skutek procesu uczenia się.
Wiatro-turystyka zamiast agroturystyki
Trzeba przyznać, ze nadarza się niepowtarzalna okazja na ubicie niezłego interesu. Ponieważ ceny ziemi w okolicy farm wiatrowych będą rosły w nieskończoność to należy czym prędzej jak najwięcej takiej ziemi wykupić – najlepiej w kredyt od banku – nawet gdyby przyszło zastawić ostatnią koszulę.
Może być oczywiście problem ze znalezieniem atrakcyjnej lokalizacji, gdyż te najbliżej największych farm wiatrowych już dawno są podzielone pomiędzy znajomych. Może jednak zdarzyć Ci się gratka i trafisz na żałosnego, byłego inwestora w tzw. agroturystykę. W miarę postępów inwestycji w turbiny będzie, co prawda, takich zdechlaków przybywać ale nie możesz przegapić momentu bo ta rasa jest już właściwie na wymarciu i skazana na los dinozaurów więc możesz się po prostu spóźnić na ostatni egzemplarz.
Pamiętaj, że w walce o atrakcyjny grunt tuż przy wiatraku możesz napotkać na konkurentów w postaci tzw. samorządowców czyli wójtów, przewodniczących rady gminy oraz ich mniej lub bardziej spokrewnionych pociotków. Nie lekceważ tego przeciwnika bo potrafi on być nie tylko niezwykle przebiegły lecz także zacięty w walce o teren, który – jak zwierzę mięsożerne – uważa za swój z przyrodzenia. Część z nich to tzw. kokosiarze, którzy dostąpili zaszczytu bezpośredniego dzierżawienia gruntu pod wiatrak. Z tymi uważaj najbardziej. Są bezwzględni i niebezpieczni.
Kiedy już wreszcie będziesz miał w ręku upragniony akt notarialny na ziemię przy wiatraku możesz już spokojnie sobie betonować – jednego możesz być pewien na 100% – wiatroturyści przyjadą SAMI.
P.S. W międzyczasie trzeba będzie usunąć te szkaradztwa drażniące ludzkie oko jakich pełna jest jeszcze wieś (podobne do tych na zamieszczonych fotografiach). To pozostałości po zacofanych inwestorach agroturystycznych – wrogach postępu i zielonej energii.
turysta , luty 28, 2012
Do Radzia
0
Obale Twój koronny argument- nie zamierzam startowac ani na burmistrza ani na radnego a jestem zdecydowanie na -NIE!!!!!! Biedny co ty teraz poczniesz - Runeła cała twoja koncepcja. Ja zyje w przeciwienstwie do Ciebie nie tylko dniem dzisiejszym , ale tym co bedzie za 20-30 lat. Wtedy bedziemy madrzejsi ale czasu sie nie cofnie
... , luty 28, 2012
Wiatraki Nie!!!
0
Drodzy mieszkańcy!!! Piszecie wiele za i przeciw.Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i myśli.
Panie Radosławie!!!
Czytając Pański komentarz widać,że informacje które Pan posiada wręcz są śmieszne . Ani Pani z Pakosławia ani Pan z Seredzic nie musi się Panu tłumaczyć gdzie byli i co robili ze swoją rodzinką? Napisał Pan cytuję,, Przecież mając podpisane umowy wiedzieli o sprawie jako jedni z pierwszych mieszkańców i przez tyle lat jakoś nie protestowali". To ciekawe jak wynika z Pańskiej wypowiedzi okazuje się, że niektórzy mieszkańcy mieli podpisane umowy kilka lat???-ŚMIESZNE. Tak Pani G. ma na pewno większą wiedzę, niż Pan w tej dziedzinie, świadczą chociażby o tym jej argumenty przedstawione na zebraniach oraz ,,prezentacje", z resztą bardzo trafne.Wypowiada się Pan cytuje ,,Oczywiste ,że jest grupa ludzi..." - a przecież wiemy, że,, Pod protestami, które złożono do urzędu gminy, podpisało się ponad półtora tysiąca osób.''A swoja drogą taka Radna to by sie przydała...!!!
życzliwy, luty,28 2012 , luty 28, 2012
...
0
Do Radzia
Aleś się Radziu natrudził, weź ty sobie lepiej decyzje Burmistrza przeczytaj, raport pooglądaj, na studium popatrz. Może jakieś lepsze argumenty Ci do główki zaświstają?
podpisany pod protestem , luty 28, 2012
...
0
Do Radosława.
Te, Coś mi się widzi, że Ci się powrót na sołtysa albo radnego marzy. Boisz się konkurencji!? Faktycznie Kucowa jakby zechciała toby Ci tych mogła gości podebrać!
Wyborca , luty 28, 2012
Ziemia do sprzedania
0
Proponuję aby Pan Luszczek i Moskwa lub Firmy wykupiły za 50% wartości 30 letniej dzierżawy wszystkie grunty pod budowę tych "EKOLOGICZNYCH I PRZYJAZNYCH ŚRODOWISKU WIATRAKÓW" na swoim będą mogli budować !!!!!!
Ale zapłata od zaraz , a będą sobie odbierać z wielkimi korzyściami w przyszłości!!!!!!!!!!
SAM , luty 28, 2012
Do Radosława
0
w/g Radosława Ci co za cacy a przeciw be. Podpisy pewno były zbierane pod przymusem- pewno 2000 osób chce startowac na radnych. Radus masz jeszce jakies inne argumenty, bo rozsmieszyłes mnie do łez.Poczytaj sobie za i przeciw i sam pomysl. Jak chcesz to podpisz sie z imienia i nazwiska jak Pani Kuc i tez ci łatke przypną.
xxl , luty 28, 2012
MAM NADZIEJĘ ,ŻE W KOŃCU SKOŃCZY SIĘ TA ŻENADA...
0
Obecna sytuacja jest niewyobrażalna i chora: jak osoba – mowa o Pani Ku.. może obecnie mówić ,że walczy o to aby cała społeczność Gminy Iłży otrzymała w końcu informację odnośnie inwestycji dot. farmy wiatrowej. Wmawiać ludziom ,że wszystko było utrzymywane w tajemnicy i nikt o niczym nie wiedział . Dopiero w obecnej chwili pojawili się światli ludzie , którzy znają się na ptakach , nietoperzach oraz medycynie i edukują biednych mieszkańców . Powstało śmieszne stowarzyszenia i na własną rękę informują mieszkańców w jedną stronę.
W takim razie jedno zasadnicze pytanie : Gdzie była i Co robiła Pani z Pakosławia z całą protestującą rodzinkom w momencie gdy jej małżonek miał podpisane wiążące umowy z inwestorem ? Przecież mając podpisane umowy wiedzieli o sprawie jako jedni z pierwszych mieszkańców i przez tyle lat jakoś nie protestowali. Dlaczego wówczas nie widzieli zagrożeń, i co takiego się stało ,że te zagrożenia obecnie widzą? Co robił i gdzie był Pan Woj… z Seredzic rodzina z Panią K… w momencie gdy ostro negocjował warunki lokalizacji wiatraków na swoich działkach i negocjował dla siebie jak najlepsze warunki ? Dlaczego podłość, obłuda i zazdrość powoduje takie zachowania? Jak można być tak bezczelnym – mając swego czasu samemu podpisane umowy zmieniać swój światopogląd z dnia na dzień – dodatkowo kłamiąc ,że się o tym nie wiedziało . Jaki trzeba mieć tupet i podły interes aby mając świadomość podpisania umów z inwestorem w swojej rodzinie chodzić później po ludziach i namawiać ich do protestowania kłamiąc w żywe oczy. To jest obrzydliwe i pokazuje wizerunek tych ludzi . Dodatkowo robi się artykuł w prasie w którym Pani K. jest głównym ekspertem i źródłem informacji. Czy ktoś zadał pytanie w jaki sposób były zbierane podpisy pod protestem ? Czy pani redaktor wyjaśniła czytelnikom dlaczego w pewnym momencie Pani z Pakosławia wraz z mężem zaczęli rozważać rozwiązanie umów z inwestorem i jak długo się nad tym zastanawiali ? Jeśli chcecie szczerości i prawdy to najpierw wyjaśnijcie ludziom sprawy które Was ośmieszają i kompromitują – powiązania polityczne, rodzinne , konflikt interesów .
W obecnej sytuacji nie chodzi już tak naprawdę o to, żeby tę inwestycję zatrzymać w całości - choć oczywiście to byłoby najlepsze dla pewnej grupki osób. Obecnie najważniejsze jest jednak dalsze nakręcanie sprawy , rekrutacja nowych i wywalczenie czegokolwiek - zmiany odległości , lokalizacji itd. itp. co z kolei za jakiś czas stanie się hasłem wyborczym . Będą trąbić w stosownym czasie ,że obecne władze chcieli Was "usmażyć" tymi bardzo niebezpiecznymi wiatrakami ale na szczęście My walczyliśmy do końca i wywalczyliśmy np. 50 metrów więcej - dzięki temu żyjecie i wówczas poproszą o ...? - w każdej miejscowości będą już zalążki organizacyjne utworzone z obecnych protestujących przywódców .
Z obecnych działań i sposobu protestowania trudno uwierzyć w szczerość i zasadność wielu spraw - które wyglądają bynajmniej zastanawiająco...
Oczywiste ,że jest grupa ludzi , która działa pod wpływem "prezentacji" , tłumaczeń i nieobiektywnych materiałów - osobom tym należy się rzetelne wyjaśnienie – ponieważ w kontekście tak przedstawionej sprawy mogą mieć obawy w wielu kwestiach. Przykre jest jednak to ,że tkwią w nieświadomości, ponieważ są wykorzystywani w nieczystych rozgrywkach w których celem nadrzędnym jest zupełnie coś innego, a celem podrzędnym są wiatraki .
Radosław , luty 28, 2012
ciekawe
0
"- Decyzje środowiskowe są już prawomocne. Teraz urząd wyda decyzję lokalizacyjną, a po niej decyzję o warunkach zabudowy - mówi Marek Łuszczak."
Ktoś tu troszkę namieszał. Dla określonej inwestycji można wydać decyzję "o lokalizacji inwestycji celu publicznego" albo decyzję "o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu". Farmy wiatrowe nie są inwestycją celu publicznego, to raz. A z-ca burmistrza jest b.pewny siebie mówiąc "teraz urząd wyda...". Aby wydać decyzję jakąkolwiek, tu ewentualnie decyzję o warunkach zabudowy trzeba przeprowadzić jeszcze postępowanie administracyjne. A z-ca mówi tak jakby jego rozstrzygnięcie już znał. Dla turbin wiatrowych nie ma tzw. "dobrego sąsiedztwa" - czyli podobnych obiektów zlokalizowanych w bezpośrednim otoczeniu inwestycji, no ale trzeba też przyznać, że bywają urzędnicy "kreatywni"...
iłżanin , luty 28, 2012
do poprzednika
0
dzieki za ten materiał. Oby nie było za późno- ale los nam szykuja nasi przedstawiciele, a wydawałoby sie ze powinni dbac o inters mieszkańców.
Nawet sie nie dziwie tym co nie maja pracy i na ich polu stoi wiatrak- liczac na łatwe wirtualne pieniadze( oby sie nie przejechali). Nie rozumiem tylko dlaczego pozostali maja cierpiec z tego powodu. Czy my juz nic nie mamy do powiedzenia?
.. , luty 28, 2012
Warto zobaczyc
0
/ , luty 28, 2012
...
0
mam nadzieję że to nie nastąpi!!!!
K , luty 27, 2012
...
0
A zna ktoś już orientacyjny termin rozpoczęcia budowy farmy wiatrowej??
JAN , luty 27, 2012
winni sołtysi
0
Władza umywa rece- winni sołtysi. Z tego wychodzi ze mieszkancy Iłzy powinni miec pretensje do sołtysa.
mieszkaniec Iłży , luty 27, 2012
do poprzednika-poczytaj
0
Pisać za bardzo nie umiesz, ale może z czytaniem lepiej-http://stopwiatrakom.eu/wts/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=68&Itemid=59
bee , luty 27, 2012
Do Zwolenniczki Pani Kuc
0
Droga koleżanko, nie błędy są tu najważniejsze, myślę że jak przeczytasz swuj komętarz także wychwycisz nieprawidłowości i błędy.Chociaż zawsze widzi się cudze nie swojesmilies/cheesy.gif A turbiny wcale nie chodzą tak głośno!
zainteresowany , luty 27, 2012
czysta prawda
0
http://www.youtube.com/watch?v...re=related
to dla zwolenników i wszystko na ten temat
ooooo , luty 26, 2012
Wiatraki Iłża
0
Wind , luty 26, 2012
...
0
Chodziło o to że jej wiedza na ten temat nie jest znikoma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paula , luty 26, 2012
pisanie za zrozumieniem
0
widzę, że nawet zwolennicy Pani Kuc wiedzą, że jej wiedza jest znikomasmilies/smiley.gif cytat: "gdyż jej wiedza na na ten temat w porównaniu z tobą jest znikoma!!!! " - zgadzam się, jej(p. Grażyny) wiedza jest znikoma smilies/smiley.gif)..hahahahaha!
pisanie za zrozumieniem , luty 26, 2012
do autora artykułu.
0
W artykule ujęte jest, cytuje "Jak można przeczytać na stronie internetowej spółki Molen Wind, chce ona ustawić 39 turbin wiatrowych na 35 działkach o łącznej powierzchni 258,6 ha". Moim pytaniem jest teraz, jaka jest więc strona spółki Molen Wind z której dane umieszczone są w powyższym artykule.
Marcin Marcin , luty 26, 2012
...
0
Kolego zainteresowany jeśli decydujesz pisać komentarz to naucz się ortografii, gdyż twoje błędy tą śmieszne cytuje- kożyści, komurkowych, a komputer błędy poprawia. To raczej ty nie jesteś zorientowany jak działają wiatraki i co to w ogóle jest. Wystarczy wpisać w google i wszystkiego dowiesz się, bo jak widać nie masz zielonego pojęcia. Zasadnicza kwestia nie porównuj telefonów komórkowych do wiatraków, ponieważ jest to zasadnicza różnica. I nie szkaluj Pani Grażyny, gdyż jej wiedza na na ten temat w porównaniu z tobą jest znikoma!!!!
Paula , luty 26, 2012
Czysta prawda
0
u kolesiostwo panuje wszędzie!
BYŁO TAK W GMINIE, JEST TAK I BĘDZIE!
Jakieś malarze, jakieś stolarze,
Zduny, piekarze i kominiarze.

Jakieś kierowcy, jakieś fryzjery,
Jakieś kasjery, jakieś dilery,
Cioteczka, synek, dalsza rodzina
I bardzo miły kuzyn ze Żnina.

I kumpel z wojska, z klasy kolega,
Co się o pracę właśnie ubiega,
Córka kolegi, syn koleżanki,
Siostra, wujenka i dwa bratanki.

Jeden drugiego tutaj popiera,
Bo w naszej gminie taka maniera.
Ręka tu rękę codziennie myje
I z tym juz nawet nasz Urzad sie nie kryje!! smilies/cry.gif
wasz_ulubieniec , luty 26, 2012
jestem zaaaa
0
Gdzie była pani Kuc i familia gdy obwieszczenia o budowie farmy pół roku wisiały koło przystanku PKS w Pako.Czemu wtedy nie protestowała odp. wyżej.......
helmut , luty 26, 2012
dla wiatraków TAK!!!
0
Przeciw tym wiatrakom są ludzie którzy na swych polach nie będą miały wiatraków, a w związku z tym nie będą oni czerpać kożyści finansowych z tego tytułu! Pani G.Kuc jakoś nie była przeciwna wiatrakom gdy miały stać na Jej polu, dopiero wtedy zmieniła zdanie gdy zmieniono projekt i ominięto Jej pole oraz zamkneło szanse na dodatkową kase!!!
Ludzie! A czy nadajniki telefonów komurkowych nie są szkodliwe?! Mamy ich w iłży co najmniej 5. Ci co są przeciwni wiatrakom widocznie nie mają bladego pojęcia jak działają wiatraki!
zainteresowany , luty 26, 2012

Napisz Komentarz

mniejszy | większy

busy